Ten produkt nie występuje już w magazynie

Nowy produkt


Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

Poduszka sensoryczna Coolmed

31,48 zł

Wysyłka 24hWysyłka w 24h
14 dni na zwrot14 dni na zwrot
Bezpieczna transakcjaBezpieczna transakcja

PODUSZKA SENSOMOTORYCZNA REHABILITACYJNA - DYNAMICZNA

COOLMED BALANCE DISC

Zwana również dyskiem sensomotorycznym, lub jeżykiem.

Jest to przedmiot służący do rehabilitacji, treningów ciała oraz może być stosowany profilaktycznie w leczeniu różnych schorzeń.

Typowym zastosowaniem poduszki sensomotorycznej Coolmed jest prawidłowy, zdrowy i wygodny sposób siedzenia.

Najbardziej polecana jest osobom prowadzącym siedzący tryb życia (praca w biurze, urzędzie, przy komputerze, itd.).

O produkcie:

Poduszka sensomotoryczna służy również do wykonywania ćwiczeń koordynacyjnych i równoważnych na niestabilnym podłożu i w otwartych łańcuchach kinetycznych:

  • np. utrzymywanie równowagi w staniu jedno nóż na poduszce sensorycznej, przenoszenie ciężaru ciała z nogi na nogę.

Poprawia koordynację ruchową u pacjentów po urazach układu ruchu, zwiększa poczucie stabilności u osób starszych oraz zmniejsza ryzyko upadków.

  • Aktywizacja mięśni posturalnych kręgosłupa:

Poduszka sensoryczna podczas tzw. "siedzenia dynamicznego" wymusza prawidłowe ustawienie pleców. W porównaniu do standardowego siedzenia, normalizowane jest napięcie mięśni posturalnych oraz zmniejsza się ryzyko przeciążenia kręgosłupa.

  • Masaż i relaksacja stóp:

Dzięki sensorycznym wypustką drażnione są receptory czuciowe na podeszwach stóp, poprawia się ich ukrwienie i w reakcji zwrotnej jest efekt odprężenia mięśni stóp.

DANE TECHNICZNE:

Średnica: 33 cm

Maksymalne obciążenie: 200 kg.

Materiał: PCV

Marka: Coolmed

Kolory: niebieski, czarny, szary, czerwony

Gratis: pompka w zestawie!

ZASTOSOWANIE PRODUKTU

Odprężający masaż stóp:

Poduszkę sensomotoryczną z wypustkami stosuje się, aby stymulować krążenie krwi. Układając na poduszcze sensomotorycznej swoje stopy, zwiększa się ich ukrwienie. Dzięki naciskaniu na znajdujące się na poduszce wypustki, pobudzane są receptory czuciowe na podeszwach stóp. Przyjemny masaż dodatkowo relaksuje i sprawia, że czujemy się odprężeni.

Zwiększa efektywność ćwiczeń:

Istnieje mnóstwo ćwiczeń, które da się zmodyfikować tak, aby wykorzystać w nich poduszkę i tym samym zwiększyć ich efektywność.

Działa nawet podczas siedzenia:

Płaski kształt poduszki sensomotorycznej umożliwia siedzenie na niej, a jej “niestabilność” wymusza prawidłową postawę i odciąża lędźwiowy odcinek kręgosłupa. Poduszka sensomotoryczna podłożona na krześle pomaga przyjmować prawidłową postawę ciała, ćwiczy koordynację i koncentrację

Poduszka sensomtoryczna służy do siedzenia, a także ćwiczeń i jest przydatna zwłaszcza wtedy, gdy prowadzony przez nasz tryb życia zwykle opiera się na siedzeniu. W związku z tym, że poduszka sensoryczna jest wypełniona powietrzem, balansuje się na niej swoim ciałem, przez co często trudno uzyskać na niej równowagę. Jednak jej budowa i struktura wpływają korzystnie na pracę kręgosłupa oraz eliminowanie efektów wad postawy


DWUSTRONNA SKUTECZNOŚĆ

Poduszka sensomotoryczna to sprzęt w kształcie spłaszczonego koła wypełnionego powietrzem.

Poduszka posiada dwu funkcyjne zastosowanie dzięki wypustkom (kolcom na jednej powierzchni) znajduje również zastosowanie w masażu stóp poprawiając ich ukrwienie oraz stymulując receptory: jedna ze stron poduszki sensorycznej jest płaska i gładka, druga natomiast lekko wypukła i zapełniona wypustkami i miękkimi kolcami.

WODOODPORNA I ŁATWA W CZYSZCZENIU

Poduszki sensoryczne wykonaną jest z materiału PCV  który charakteryzuje się wysoką trwałością. Jeżyk jest bardzo łatwy w utrzymaniu higieny - wystarczy przetrzeć go wilgotną szmatką.

Nie wchłania potu oraz wody, nie zawiera substancji zapachowych, dzięki czemu zapewnia pełną higienę i bezpieczeństwo użytkowania.

Produkt jest całkowicie bezpieczny, materiał z którego jest wykonany został przebadany laboratoryjnie, nie zawiera substancji toksycznych oraz metali ciężkich.

MANUALNE DOPASOWANIE TWARDOŚCI PODUSZKI

Poduszka w opakowaniu jest fabrycznie napompowana i gotowa do użytku.

Poziom powietrza w produkcie można regulować pompką dołączoną w zestawie. Dzięki wyposażeniu w zaworek do regulacji ciśnienia, istnieje możliwość dopasowania właściwej twardości poduszki. Powietrze spuszczamy wbijając do wentylu samą igłę od pompki.

Uwaga! Poduszke należy pompować pod kątem - nie na wprost - by nie przebić jej na wylot igłą od pompki

UNIWERSALNA - PRZENOŚNA - WYGODNA

Wielkość i kształt poduszki jest poręczna - to sprzyja w jej transportowaniu, możesz ją zabrać wszędzie ze sobą: na trening, do pracy itd.

Dynamiczna poduszka przeznaczona jest do korygowania wad postawy oraz wzmocnienia mięśni grzbietu. Odciąża odcinek lędźwiowy kręgosłupa podczas siedzenia i wymusza siedzenie w prawidłowej pozycji, stymuluje mikro-ruchy krążków międzykręgowych. Szczególnie polecana dla osób, które dużo siedzą.

Poduszka dostępna w 4 kolorach do wyboru:

- niebieskim

- szarym

- czerwonym

- czarnym

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Poduszka sensoryczna Coolmed

Poduszka sensoryczna Coolmed

Jest to przedmiot służący do rehabilitacji, treningów ciała oraz może być stosowany profilaktycznie w leczeniu różnych schorzeń. Typowym zastosowaniem poduszki sensomotorycznej Coolmed jest prawidłowy, zdrowy i wygodny sposób siedzenia. Najbardziej polecana jest osobom prowadzącym siedzący tryb życia ( praca w biurze, urzędzie, przy komputerze.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

18 inne produkty w tej samej kateogrii: